Malowanie obrazu farbami uv

Niesamowity efekt świecenie obrazu w ciemności:


Malowidło ścienne świecące w ciemnościach, mural uv, aranżacja sklepu komputerowego
Malowanie obrazu farbami uv

Malownie sklepu komputerowego farbami uv, mural świecący w ciemności
Malowanie obrazu farbami uv

Aranżacja sklepu komputerowego, malowanie obrazu ściennego farbami uv świecącymi w ciemności
Farby świecące w ciemności, mural ścienny malowany farbami uv

Obraz UV świecący w ciemności:

Na powyższych fotografiach prezentują Państwu malowidło ścienne wykonane bezpośrednio na ścianie farbami UV. Daje to ciekawy efekt wizualny świecenia w ciemności. W świetle dziennym obraz widziany jest w barwach charakterystycznych dla wybranego, wojskowego motywu. Dominują brązy, zielenie i khaki. Mural zajmuje całą ścianę w punkcie usługowym zajmującym się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego. Tło obrazu przypomina roziskrzone błyskawicami pochmurne niebo. Na pierwszym planie widnieje laptop, z monitora którego występuje... żołnierz gotowy do ataku. Żołnierz z karabinem to zabawna metafora pracowników punktu usługowego, którzy są gotowi do walki z każdą usterką. W motywie malarskim zdecydowano się również wykorzystać symbol przywodzący na myśl nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nic tak nie kojarzy się z zaawansowanym rozwojem nowych technologii jak robot przypominający swoją sylwetką człowieka. Namalowany robot wystrzeliwuje ze swojej dłoni promienie, które układają się w napis z nazwą sklepu. Malowidło pełni zatem nie tylko funkcję ozdobną, ale też informacyjną i reklamową. 

Po zakończeniu prac nad motywem malarskim, wybrane kontury zdecydowano się pokryć farbą zapewniająca świecenie w ciemności. Po zmroku, z wykorzystaniem specjalnych lamp, farby te zapewniają niesamowity, futurystyczny efekt wizualny. Nakładanie farb UV wymaga dużej wprawy, uwagi i precyzji. Zbyt mocne pociągnięcia pędzlem i zbyt duża ilość farby mogą sprawić, że zamiast pożądanego konturu otrzymamy świecącego kleksa. warto nadmienić, że możliwości wykorzystania farb UV są bardzo duże. Dzięki nim obrazy można podziwiać nie tylko w świetle dziennym, ale również po zmroku. Dekoracje ścienne z wykorzystaniem takich farb sprawdzą się m.in. w pokoju dziecięcym (maluchowi na pewno spodobają się niegasnące gwiazdki lub białe chmurki), w sypialni (z ich pomocą można otrzymać romantyczny lub nieco tajemniczy nastrój) czy w miejscach, w których toczy się nocne życie: bary, kręgielnie, dyskoteki. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z innymi postami, na których prezentuję efekt malowania z wykorzystaniem farb UV.

2 komentarze:

Kamil pisze...

niesamowita robota - to jest sztuka!

Anonimowy pisze...

widziałam prace wykonane w Toruniu u Pauliny .......................zapiera dech w piersi. Buduję dom ............w przyszłym roku zgłaszam się po "dekoracje".
pozdrawiam
zgagaxxl