Klub Arctica Płock, mural UV

Mural UV w klubie Arctica, niesamowita luminescencja na ścianie

Malowanie klubu Arctica w Płocku, mural, biomechanika, aranżacja ściany
Aranżacja ściany w klubie, mural UV, biomechanika steampunkowa

Malowanie świecącego graffiti na ścianie w klubie Arctica w Płocku, mural UV
Mural UV, malowanie ultrafioletem

Aranżacja ściany w klubie Arctika, malowanie graffiti na ścianie w klubie tanecznym
Mural biomechaniczny w klubie
Najlepszy klub w Płocku Arctica, Malowanie grafiti na ścianie, biomechanika
Malowanie ściany w klubie, mural UV

Malowidło ścienne wykonywane na ścianie w klubiue Arctika, zagospodarowanie białej ściany
Malowanie ściany w klubie, aranżacja

Biomechanical mural UV, artystyczne malowanie ściany w klubie Arctica w Płocku, mural 3D
Artystyczne malowanie ściany

Zagospodarowanie białej ściany w klubie, malowanie grafiti 3D, malowanie loga Arctica Płock
Mural w klubie Arctica

Mural 3D, malowanie ściany w Klubie Arctica, ciekawy pomysł na wystrój klubu
Malowanie ścian, biomechanika

Graffiti biomechaniczne w klubiue Arcticaw Płocku, aranżacja ściany poprzez malowanie murala 3D
Malowanie ściany w klubie

Malowidło ścienne świecące w ciemności, niesamowity efekt w klubie Arctica w Płocku,
Mural UV świecący w ciemności

Artystyczne malowanie ściany w klubie Arctika, świecące ściany w klubie, mural UV
Obraz UV świecący w ultrafiolecie

Swiecący obraz w klubie Arctica, malowanie obrazu 3d świecącego w ciemności
Club Arctika, ultrafioletowe ściany

Jak namalować mural UV?, świecąca ściana w UV w klubie Arctika, mural biomechaniczny
Ultrafioletowe ściany, mural UV

Biomechanika steampunkowa, mural UV, świecący w ciemności, praca wykonana w klubie Arctica w Płocku
Mural świecący w ciemności, artystyczne malowanie ściany w klubie Arctica

Zapraszamy do obejrzenia naszego kanału na YouTube

Niesamowity efekt świecenia ścian

Świecące ściany w ciemności, jak to możliwe? Niesamowita aranżacja ściany w Klubie "Arctica" w Płocku poprzez malowanie farbami luminescencyjnymi UV. Obraz świeci w ciemności na skutek promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez świetlówkę uv. Świetlówka ta jest aktywatorem dla luminoforów czyli związków chemicznych wykazujących zjawisko luminescencji. Na skutek bombardowania fotonami o długości fali 250-280 nm następuje pobudzanie luminoforów, co za tym idzie ich świecenie w ciemności. 

Malarstwo tego typu zyskuje coraz większą popularność na świecie i w Polsce. Wynika to z faktu, iż obrazy malowane tą techniką (murale) znakomicie się prezentują w dzień jaki i nocą kiedy podświetlimy je świetlówką UV. Wtedy nabierają niesamowitej głębi, dostrzega się też niuanse, których nie widać kiedy jest jasno np. inne kolory tzn. efekt podwójnego obrazu inny za dnia inny nocą. Farby UV można dobrać do każdej powierzchni gipsów, tapet, tynków, drewna, metalu. Farby występują w wielu kolorach dzięki czemu można tworzyć niesamowite kompozycje wizualne. Jak widać na zdjęciach efekt świecenia luminoforów można tonować lub wyostrzać np. biały podkład zintensyfikuje nam świecenie natomiast ciemne podkłady wygaszą nieco efekt zmniejszając świetlistość pracy. Daje to możliwość modelunku światłocienia uv. Jednak zabieg ten wymaga chirurgicznej precyzji, zbyt duże nałożenie luminoforu w jednym miejscy da nam większa świetlistość, zbyt małe spowoduje ciemniejsze plamy. Malowanie tego typu nigdy nie wybacza błędów. 
Efekt luminescencji można podziwiać w Klubie Artcika w Płocku


Klub Arctica może się pochwalić najbardziej undergroundowym wystrojem w Polsce zarówno wizualnym jak i muzycznym. Underground w znaczeniu artystycznym jest to nic innego jak twórczość podziemia która często przełamuje rozmaite tabu estetyczne, społeczne obyczajowe, muzyczne. Klub Arctica swoją klasyfikacją wymyka się głównym nurtom popkultury, która jest kulturą masową powszechnie dostępną i najczęściej praktykowaną. Tutaj wystrój ścian jak i oprawa muzyczna odbiega od przeciętnego klubu co wyróżnia go na tle innych szarych miejsc do imprezownia nawet na skalę całego kraju.

Mural, biomechanika steampunkowa

Słów kilka o muralu: mural przedstawiony powyżej na zdjęciach znajduje się w ostatniej sali, klubu Arctica, jest to sala taneczna. Kompozycja tego obrazu jest kompozycją wielofigurową, która została namalowana na planie panoramicznego prostokąta. Jest to poniekąd kompozycja pasowa, perspektywa w tym obrazie jako tako nie występuje, natomiast występuje wieloplanowość tła w tym przypadku dwuplanowość, czyli pierwszy plan, na którym widzimy twarze przedstawione w klimacie steampunkowym oraz drugi plan to mechanizmy trybowe wraz z logiem klubu. 
Obraz ten jest kompozycją statyczną, nie występuje w tej pracy dynamika ruchu. Patrząc na mural można się dopatrzeć pewnej symetrii i równowagi po obu stronach. 
Mural wykonany w kolorystyce monochromatycznej (czarno-białej) natomiast po oświetleniu świetlówką uv prezentuje się nam w żółtej kolorystyce z lekko niebieskim dodatkami. Dominantą kolorystyczną jest kolor żółty, obraz w swym odbiorze daje wrażenie ciepła poprzez mocne nasycenie żółtego koloru. 

Modelunek światłocienia jest dość twardy widać to w konturowym szkicu, daje to dużą wyrazistość wszystkich elementów w tej kompozycji oraz podkreśla komiksowy charakter, obraz nieco przypomina szkic. 

Dzieło to jest bardzo wyraziste i ekspresyjne, głównym środkiem ekspresji w tym dziele jest tajemniczość, spokój, harmonia i równowaga. Obraz przedstawia kobietę i mężczyznę oddzielonych od siebie pewną przestrzenią, postacie przedstawione w mocno biomechanicznej formie jako dwa  żywe organizmy mechaniczne.
Praca ta utrzymana w klimacie steampunku. Steampunk to odmiana fantastyki naukowej oparta na
czystej mechanice. Akcja utworów steampunkowych obsadzona jest w epoce wiktoriańskiej - erze rewolucji technicznej czyli wieku pary (stąd nazwa gatunku steam, ang. - para). Obraz ten również mocno nawiązuje do wieku pary poprzez swoją mechaniczność.


Niesamowity klub w Płocku Arctica, malowanie graffiti, aranżacja ścian w klubie
Biomechanical steampunkowy, mural

Brak komentarzy: