Malarstwo ścienne, Harley Devidson

Harley Devidson - obraz malowany na ścianie w garażu.


Malowanie na ścianie motoru, mural Harley Devidson. Usługi malarsko dekoracyjne
Zagospodarowanie ściany, mural.

Obraz ścienny, malowanie Harleya Devidsona na ścianie, mural
Aranżacja ściany, malarstwo ścienne.

harley davidson obraz namalowany na ścianie w garażu.
Malowanie Harleya na ścianie.

malowidło harley davidson na ścianie, mural ścienny
Malarstwo ścienne, mural na ścianie.

obraz harley na ścianie, logo orzełka Harley Devidson namalowane na ścianie
Mural ścienny, Harley Devidson.

malowanie harleya na ścianie, mural ścienny
Harley Devidson, mural na ścianie.

Obraz Harley Devidson wymalowany na ścianie:

Harley-Davidson to prawdziwa legenda wśród motocykli. Chyba każdy rozpozna charakterystyczny kształt tej maszyny, która z pewnością była marzeniem niejednego małego chłopca, a i pewnie dorosłego mężczyzny. Nie ma się czemu dziwić, wszak Harley to klasyk. Obraz ścienny (mural) namalowany został w garażu i składa się z trzech malowideł sąsiadujących obok siebie (tryptyk). Ten motor od samych swoich początków rozpalał wyobraźnie artystów, filmowców i muzyków. Upodobały go sobie gwiazdy rocka. Łączna powierzchnia malowideł ściennych, prezentowanych na powyższych fotografiach, wynosi około 30 m2. Obraz jest zabezpieczony lakierem o podwyższonej twardości, odpornym na zarysowania. Motywem przewodnim na tych obrazach jest Harley-Davidson. Właściciel malowidła jest miłośnikiem i pasjonatem Harleyów.

Na obrazach uchwycono wszystko to co jest najbardziej charakterystyczne dla danej marki. Na pierwszym z nich widzimy pędzącego motocyklistę, któremu wiatr rozwiewa włosy i unosi kurtkę. Podczas malowania nie zapomniano o tak charakterystycznej dla harley’owców czerwonej opasce na włosy. Dzięki temu malunek staje się dynamiczny, a podziwiający go odbiorca ma wrażenie, że również czuje wiatr we włosach. Na drugim tle odmalowano pustynno-skalny krajobraz. Ma się wrażenie, że na takiej maszynie można zwiedzić cały świat, łącznie z niedostępnymi górzystymi terenami. Patrzenie na obraz sprawia, że zaczyna się marzyć o dalekich samotnych, podróżach. Mając taki motocykl można czuć się bezpiecznie nawet bez towarzystwa. Ten motor aż krzyczy: zejdź mi z drogi! A jego właściciel sugeruje swoją siłę i pewność siebie.

Na drugiej ścianie namalowano piękną kobietę, której wdzięki przykrywa jedynie skąpy kostium kąpielowy i dżinsowa kurtka. Nie wiadomo co na tym malunku kusi bardziej, cudowna nieznajoma czy lśniąca maszyna. Tłem dla tego malowidła są ognistoczerwone płomienie. Drugi plan jest jak najbardziej adekwatny, bowiem Harley-Davidson rozpala wyobraźnię do czerwoności, a posiadaczom tego motoru w duszy na pewno buzuje ogień. 

Na trzeciej ścianie odmalowano słynne logo marki Harley-Davidson. „Bar&Shield” zostało po raz pierwszy użyte w 1910 roku. Rozpostarte skrzydła białego orła symbolizują wielkość i potęgę. 

Tryptyk pokazuje w jaki sposób można zagospodarować zazwyczaj zimną i szarą przestrzeń garażu. Na innych swoich wpisach na blogu pozuję Państwu inne formy aranżacji ściennych związanych z motoryzacją. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nimi. 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Nieomylne dbanie o seanse podziału hamulcowego są głównym kodem niezawodnej
konnicy. Wzorem wyczuć, iż lokalne klocki bądź tarcze
transmitują się do rotacji albo odnowie a jakie są ich najczęstsze
plamy? Na bieżące sprawdzania, rzeczywistość zaliczę.