Mural w sali szkolnej

Malowanie sali językowej

Mural powstał w szkole, a dokładniej w sali do nauki języków obcych. Mural zajmuje powierzchnię 10m2. Jego wykonanie zajęło 1 dzień. Technika wykonania to w pierwszym etapie szkic, następnie zaś nałożenie farb za pomocą aerografu. Całość została zabezpieczona powłoką ochronną, zabezpieczającą przed zabrudzeniami, czy utratą koloru. 

Tematem jest przedstawienie najbardziej charakterystycznych budynków, symboli państw, z których wywodzą się ich języki narodowe. Wszystkie przedstawione ikony związane z danym językiem są przedstawione mniej więcej na tej samej płaszczyźnie, na tym samym planie. Owszem, cześć „wychodzi” nieco do przodu, a niektóre są częściowo schowane za innymi budowlami. Tłem muralu są delikatnie, gdzieniegdzie namalowane chmurki oraz biel ściany. 

Mural w sali szkolnej, malowidło ścienne wykonane na scianie w klasie, aranżacja klasy poprzez malowanie
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne
Mural w sali szkolnej, malowidło ścienne w klasie, malowanie klasy szkolnej, mural czarno biały
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne

Mural w sali szkolnej, graffiti 3D, czarno biały mural, malowanie obrazu na ścianie
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne, obraz namalowany w klasie, aranżacja klasy
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne

Mural w sali szkolnej, malowanie klasy szkolnej, graffiti 3D, artystyczne malowanie ściany w klasie,
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne
Mural w sali szkolnej, malowidło ścienne wykonane na scianie w klasie, artystyczne malowanie ścian 3D, mural czarno-biały
Mural w sali szkolnej, czarno białe malowidło ścienne

Mural w Sali językowej 

Kompozycja muralu jest statyczna, gdyż praktycznie wszystkie elementy jako swoją główną oś mają linię pionową. Wszystkie namalowane elementy zostały podkreślone pięknym, delikatnym, miękkim światłocieniem. Zaczynając od lewej strony mamy tu: Krzywą Wieżę z Pizy, Sydney Opera House, za nią Statuę Wolności, następnie londyński autobus oraz Big Bena, Wieżę Eiffla, i na końcu Koloseum. Mamy tu więc symbole Włoch, Australii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii, oraz Francji. 

Jest to przedstawienie wielofigurowe, aczkolwiek kompozycja jest spójna, bardzo uporządkowana. Nie ma tu chaosu, a budowle nie zostały wybrane przypadkowo. Są to ikony tych państw, które od razu wywołują właściwe skojarzenie. Dodatkowo mural jest zachęta dla osób, które będą uczyć się języków w tej sali, do tego aby być może w przyszłości odwiedzić wszystkie te miejsca, oraz mówić na tyle płynnie by bez problemu porozumiewać się z mieszkańcami tych miejsc. 

Mural w sali szkolnej, artystyczne malowanie sćian w szkołach, klasach, aranzacja klasy językowej, malowidło ścienne w sali jezykowej, mural czarno biały

Czarno biały mural w szkole

Mural został namalowany z odpowiednią zachowaną skalą wszystkich obiektów, oraz z zastosowaniem zasad perspektywy. Kompozycja jest otwarta. Gama użytych barw jest wąska, jest to mural monochromatyczny. Mamy tu skalę szarości oraz biel i czerń. Wszystko wygląda elegancko, efektownie. Kontrasty światłocieniowe nie są ani za mocna, ani za jasne, są takie jak być powinny aby mural był przyjemny w odbiorze dla oglądającego, nie narzucał się. 

Całość jest pięknie wkomponowana w ścianę, bardzo dobrze oddaje charakter Sali językowej. Z muralu emanuje spokój, harmonia. Wszystkie budynki i pozostałe elementy muralu są przedstawione realistycznie, tak, że nie można się pomylić co przedstawiają. Są odwzorowane bardzo rzetelnie, z dużą precyzją. Polecam tego typu murale nie tylko do szkół ale i do pubów, restauracji, butików odzieżowych, czy prywatnych mieszkań. Monochromatyczny mural zawsze jest świetnym pomysłem na podkreślenie charakteru danego pomieszczenia i niewątpliwie jest piękna dekoracją.

Więcej prac na stronie: Malarstwo-artystyczne

Brak komentarzy: