Obraz na płótnie" Prototyp człowieka"

Cyberpunk obraz olejny 


W tym poście pragnę zaprezentować jedno z moich nowych dzieł, obraz na płótnie o wymiarach 120/85 cm pt "Prototyp człowieka" Obraz powstał na wystawę i jest jednym z całego cyklu obrazów zatytułowanych "Człowiek, Maszyna, Tożsamość" namalowanych na wystawę. Cykl ten ma symbolizować połączenie maszyny i człowieka, symbiozę z maszyna  Dodam tyle że ten temat będzie eksploatowany jeszcze przez najbliższa 2 - 3 lata. Z tego cyku planuje kilka wystaw. na 2018 i 2019 r. Następnym tematem który będę eksploatował będzie cykl "Genu sieciowego", tematyka powiazana z połaczeniem układu nerwowego z elektroniką. Kilka prac już powstało niebawem opublikuję. Surrealistyczny obraz na płótnie


Obraz ten jest to symbol niemocy ludzkiej w konwersacji z nowa technologią, nad którą kiedyś mieliśmy kontrolę a w tym momencie to ona sprawuje kontrole nad nami, oraz pokazuje bezwzględny los technologicznego rozwoju, jest symbolem dominacji maszyny nad człowiekiem.
To surrealistyczne dzieło, można interpretować jako próbę budowy nowego człowieka, a nawet całego nowego społeczeństwa, społeczeństwa roju zarządzanego jakimś cyfrowym bytem. Opowiada o upadku i destrukcji całej cywilizacji jaka znamy. Obraz jest to też symbolem połączenia człowieka z maszyną, budowania człowieka na istniejącej już formie ciała lub syntetycznej zbiofabrykowanej formie przypominającej człowieka, upodobnienie się do człowieka. 

Więcej na stronie: malarstwo-artystyczne.pl

Brak komentarzy: