Konie w galopie - malowanie obrazów

Malowanie koni w galopie


Malowanie obrazu na ścianie konie w galopie. Konie to temat w Polskim malarstwie znany od lat. Motyw koni często wykorzystywany w malowidłach interpretujących polskie dzieje, zwłaszcza wydarzenia bitewne jak i codzienne życie dworów szlacheckich. Konie wzbudzały zachwyt swoją siłą, swoim umięśnieniem i wytrzymałością.

Konie  w galopie, malowani obrazu, motyw koni, konie w galopie reprodukcja
Konie w galopie, obraz, malowanie obrazu konie w galopie
Malowanie obrazu konie w galopie, obraz na ścianę
Konie w galopie, obraz, malowanie obrazu konie w galopie


Konie w galopie, malowanie obrazu na ścianie, konie obraz olejny
Konie w galopie, obraz, malowanie obrazu na ścianie areografem
Obraz malowanie konie, konie w galopie, obraz ścienny namalowany na ścianie
Konie w galopie, malowanie koni na ścianie. obraz ścienny


Konie w galopie, obraz namalowany na ścianie konie w galopie, malowanie koni konie obrazy olejne
Konie w galopie, obraz, malowanie obrazu,  konie w galopie
Malowanie konia w galopie, konie w galopie, obrazy olejne, konie obrazy na zamówienie horses
Konie w galopie, obraz, malowanie obrazu aerografem


Malowanie konie, obraz ręcznie malowany, obrazy olejne, konie w galopie, malowanie koni
Malowanie koni, konie w galopie, obraz namalowany na ścianie
Konie w galopie, obraz olejny, malarstwo ścienne, malowanie na ścianie koni, mural ścienny, rysunek koni na ścianie
Malowanie konie  w galopie, obraz wykony w sali TV

Malowanie obrazu na ścianie, konie w galopie, motyw konia w malarstwie, obraz biegnący koń, konie w malarstwie, portret konia, malowanie koni na ścianie
Malowanie biegnącego konia, obraz namalowany na ścianie, Koń biegnący po wodzie

Malowanie obrazu konie w galopie


Ten obraz to projekt autorski Ariel Kula. Data zakończenia projektu to 2017.05.01 Obraz przedstawia konie w galopie został namalowany w sali telewizyjnej, malowidło wypełnia dwie ściany, jedną główną gdzie znajdują się cztery galopujące konie, oraz boczną z jednym rozpędzonym koniem. Cała sceneria jest osadzona na plaży. Obraz jest mocno panoramiczny - horyzontalny. Patrząc na obraz odbiorca ma wrażenie dużej przestrzeni, malowidło rozpościera sie dookoła widza dając wrażenie uczestniczenia w tej namalowanej scenie. Konie biegną po wodzie rozbryzgując na boki wodę. Kompozycja bardzo dynamiczna obiekty zostały zamrożone w ruchu wraz z woda. Całość malowidła zostało podzielone na trzy scenki główne, pierwsza scena to trzy konie biegnące obok siebie, druga scenka to pojedyńczy koń hamujący, trzecia scenka umiejscowiona na bocznej ścianie przedstawia biegnącego koń. 
Kolorystyka obrazu: barwy w tym obrazie są dość ograniczone składają się jedynie z niebieskiego, brązowego czarnego i białego koloru oraz domieszką żółtego. Same barwy są ciepłe o mocnym nasyceniu kolorystycznym widać to dobrze na koniach. Tło w błękitnej kolorystyce przełamane białym kolorem, cieniowanie gradientem 
Światło w obrazie: w tej kompozycji występuje duży kontrast kolorystyczny, mocne cieniowanie by wyróżnić mięśnie u koni. W tym obrazie światło jest rozproszone, nie ma tu wyraźnego punktu oświetlenia, oraz wektor światła który by rzucał kierunkowy cień, oświetlenie obrazka jest rozproszone. Spoglądając na obraz ma się wrażenie ze punkt światła znajduje się za plecami odbiorcy.
Praca namalowana aerografem, został tu oddany fotograficzny realistyczny - hiperrealizm o dużej dynamice i ekspresji ruchu. Obraz wywołuje pozytywny nastrój, malowidło radosne, temat koni.

Konie - obraz na ścianie"Koń znaczy wspaniałość serca albo męstwo, ufność i wolność". Tak pisał ks. Benedykt Chmielowski w latach 1745-56, O roli konia w dziejach i kulturze pisano wielokrotnie, zawsze podkreślając jego wielkie zasługi w czasach walk, a także w okresach pokoju. Koń od najdawniejszych czasów należał do zwierząt wspaniale służących człowiekowi, był przez niego traktowany szczególnie koń często posiadał własne imię nadawane przez człowieka, ale też, od starożytności, był przedstawiany w różnych gatunkach sztuki. 

Konie w galopie - obraz 


Obraz przedstawia koni w galopie. Malowidło ścienne zostało wykonane w sali TV Powierzchnia obrazu zajmuje około 45m2
Zdjęcia do podobnych materiałów:
Brak komentarzy: