Malarstwo ścienne - "Konie w galopie"

Obraz - konie w galopie, dekoracja ścienna:

konie w galopie, lublin, malowanie koni, malarstwo dekoracyjne
Artystyczne malowanie ściany, konie
konie w galopie, lublin aranżacja ściany w salonie
Artystyczne malowanie ściany, konie

Konie w galopie, malowanie koni w galopie obraz, warszawa
Konie w galopie, mural ścienny
malowanie koni, Lublin, konie w galopie
Konie w galopie, mural ścienny


malowanie koni, Lublin, konie w galopie
Malowanie na ścianie obrazu przedstawiającego konie w galopie

Obraz przedstawiający cztery konie w galopie:

Konie to motyw znany w malarstwie od lat. Sięgali po niego najwybitniejsi polscy malarze: Józef Chełmoński, Jan Matejko czy Jerzy Kossak. Motyw konia zajmował w ich twórczości znaczące miejsce. Zwierzęta te zachwycały twórców swoim pięknem i majestatycznością. Motyw konia często wykorzystywano na malowidłach interpretujących polskie dzieje, zwłaszcza wydarzenia bitewne jak i codzienne życie dworów szlacheckich. Konie wzbudzały zachwyt swoją siłą, swoim umięśnieniem i wytrzymałością. Fascynacja nimi nie skończyła się do teraz, co można wnioskować na podstawie wyżej zaprezentowanych fotografii. Obraz został namalowany w salonie prywatnego domu. Malowidło przedstawia cztery konie w galopie. Mural został wykonany w lekko abstrakcyjnej, ciepłej kolorystyce. Tło malunku, w górnej części, zostało namalowane w chłodnej szarej tonacji, jednak w dolnym fragmencie tła szarość przechodzi w kolory charakterystyczne dla zachodów słońca: gorące, intensywne pomarańcze i rdzawe czerwienie. Właśnie te kolory są dominujące w tym obrazie. Ponadto widać inne barwy: ciepły brązowy, karmelowy, cynober i czerń. Malowidło ma charakter dynamiczny, na obrazie widać wyraźnie ruch koni: wysunięte nogi do biegu, powiewające grzywy. Malunek ma wielkość 7m2. Mimo monumentalnych rozmiarów obraz w rzeczywistości nie przytłacza swoja wielkością, nawet wprost przeciwnie, ożywia i powiększa pokój. Ciepłe, niemal gorące barwy wprowadzają do pokoju romantyczny nastrój i czynią go bardzo przytulnym. Obraz nie ma kompozycji skończonej. Nie jest odgraniczony od ściany wyraźną linia. Wykończony jest lekkim przejściem z jednego koloru w drugi, nie ma wyraźnej granicy, dzięki czemu otwarte zostało pole wyobraźni widza. Efekt miękkiego przejścia został uzyskany malowaniem metodą natryskową pistoletem lakierniczym i aerografem. W końcowej fazie malowania praca została zabezpieczona lakierem akrylowym, malowidło można myć środkami czyszczącymi. Jest dzięki temu również odporniejsze na zabrudzenia.

Konie w galopie, dynamika ruchu w obrazie:

Na malowidle z doskonałą precyzją oddano dynamikę pędu koni, ich napięte mięśnie. Piękno zwierząt zostano oddane z dużą dokładnością. Powyższe dzieło może budzić skojarzenia z twórczością Józefa Chełmońskiego, który zawsze malował konie w gwałtownym, szybkim ruchu. Zwierzęta wydawały się dzikie, niemal niemożliwe do okiełznania. Zazwyczaj pędziły w trójkach lub czwórkach, dokładnie tak jak na powyższym muralu. Przywodziły na myśl apokaliptyczne bestie. Patrząc na prezentowany tutaj obraz również można mieć podobne wrażenia, zwłaszcza jeśli zwróci się uwagę na złowrogo przecinającą malunek, rozgałęzioną błyskawicę. Ten motyw nadaje całości akcent grozy i tajemniczość. Podobne malunki mogą z powodzeniem ozdabiać pomieszczenia domów, zarówno salonów jak i sypialni. Ich wykorzystanie zależy jedynie od fantazji właścicieli mieszkań.

Więcej prac na stronie: malarstwo-artystyczne.pl

10 komentarzy:

Huanita pisze...

Do tej pory pan Józef Chełmoński był moim guru w zakresie koni. Upodobałam sobie Jego obraz "Czwórka". Uwielbiam ekspresję, a u Ciebie właśnie te 4 konie wręcz powaliły mne na kolana. Wspaniałe. A kolory niesamowite, uchwyciłeś je w ruchu tak jak lubię, cieszę się,że jest ktoś komu też taki ruch w mieszkaniu pomaga funkcjonować w codziennym życiu, proszę ode mnie pozdrowić klienta, a Pana również bardzo gorąco pozdrawiam i życzę wielu sukcesów na drodze artystycznej!

ARTOLKA Galeria pisze...

Ha! Duuuuża praca! Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

ładne, tylko czy to nie jest wzorowane na tym? :)
http://i.pinger.pl/pgr168/6d860136001de3034d7d0c35/s3076_apocolypse-1024x768.jpg

Malarstwo Ścienne, Wall painting pisze...

Jak to mówią nasz kilent nasz pan, poprostu miałem narzucone z góry co malować

Anonimowy pisze...

Ja powiem tylko... WOW!

Anonimowy pisze...

Jak jest cena za namalowanie takiego cuda?

Anonimowy pisze...

fajne.ja tez maluje na ścianach rożne rzeczy. długo to malowałeś?

Anna Maciejko pisze...

Dużą przyjemność sprawiło mi oglądanie Pana bloga

Ana85 pisze...

Ta praca powaliła mnie na kolana, jak będę miała swój dom to na pewno zamówię takie malowidło na ścianie. Wyraźnie widać kunszt pana. Pozdrawiam gorąco i życzę dalszych sukcesów w rozwoju a artystycznym.

Rysunek i malarstwo moja pasja pisze...

Zajefajne rewelka :D pozdrawiam www.artystyczniekolorowo.blogspot.com