Malowanie kręgielni farbami uv

Malowanie kręgielni - artystyczne malowanie ścian.


Artystyczne malowanie ściany w kręgielni, Jak zaaranżować kręgielnię
Mural wykonany w kręgielni na ścianie

Artystyczne malowanie ściny w kręgielni, malowanie motywu pirackiego, warszawa
Artystyczne malowanie kręgielni

Artystyczne malowanie ściany w kręgielni, malowanie obrazów na ścianie
Malowanie ściany w kręgielni, mural

Malowanie obrazu na ścianie w kręgielni, motyw piratów w malarstwie
Artystyczne malowanie ściny, mural

Artystyczne malowanie ściany w kręgielni, malowanie obrazu ściennego. Warszawa
Aranżacja ściany w kręgielni, mural

Artystyczne malowanie obrazu na ścianie 3D, piraci, ararnżacja wnętrza kręgielni, Warszawa
Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D

Malowanie ściany 3D aranżacja ściany w kręgielni, obraz przedstawiający zatopiony okręt
Malowanie obrazu ściennego, mural 3D

Malarstwo dekoracyjne 3D, malowanie obrazu na ścianie w motyw piratów
Aranżacja ścian w kręgielni, mural

Dekoracyjne malowanie ściany, aranżacja kręgielni w pirackim klimacie
Aranżacja ściany, malowanie obrazu

Mural ścienny wykonany w kręgielni, obraz malowany na ścianie o tematyce pirackiej
Artystyczne malowanie ściany w kręgielni

Malowidło ścienne namalowane bezpośrednio na ścianie, mural w kręgielni, Warszawa
Ozdabianie ścian w kręgielni

obraz ścienny o tematyce pirackiej namalowany w kręgielni, mural 3D Warszawa
Malowanie grafitii na ścianie, mural

Czaszka namalowana na ścianie, mural wykonany w kręgielni bezpośrednio na ścianie, Warszawa
Aranżacja ściany poprzez malowanie

Malowidło ścienne wykonane bezpośrednio na ścianie w kręgielni, mural UV Warszawa
Malowanie obrazu farbami uv

Artystyczne malowanie ściany, obraz wykonany bezpośrednio na ścianie w kręgielni, Warszawa
Obraz świecący w ciemności

Aranżacja ścian w kręgielni poprzez malowanie, malowanie obrazu ściennego o tematyce pirackiej w kręgielni, Warszawa
Obraz malowany farbami uv

Mural 3D wykonany bezpośrednio na ścianie, obraz namalowany farbami ultrafioletowymi UV, Warszawa
Obraz świecący w ciemności

Artystyczne malowanie ściany w kręgielni, obraz o tematyce pirackiej, mural 3D
Malowanie obrazu na ścianie, uv

Malowidło ścienne 3D, mural w kręgielni o tematyce korsarskiej, Warszawa, aranżacja kręgielni
Malowidło ścienne w UVZapraszam do obejrzenia naszego kanału na serwisie YouTube: Malarstwo-artystyczne

Więcej zdjęci w karcie: "Malarstwo UV"

Malowanie ścian w kręgielni:


Ważnym, jeśli nie najważniejszym, elementem całej kompozycji i finalnego wyglądu jest dobór odpowiedniej tematyki. W tym wypadku zdecydowano, że tematem przewodnim malowideł będą motywy piracko-korsarskie. Wybór tematyki został podyktowany tym, że klimat piracki trafia w gusta wielu osób. Ponadto bogactwo motywów korsarskich jest znaczne.

Fototapety ścienne są często stosowane jako aranżacja wnętrz. Jednak naklejane fototapety mają swoje mankamenty np. często widać linie złączeń, zwłaszcza przy dodatkowym, sztucznym oświetleniu. Alternatywą do fototapet jest ręczne artystyczne malowanie ścian pędzlem bądź aerografem. Jest to forma znacznie bardziej prestiżowa niż fototapeta. Artystyczne malowidła ścienne coraz częściej stosuje się przy dekoracji wnętrz w lokalach gastronomicznych, aranżacji przestrzeni  pubów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz prywatnych mieszkań. Jest to rozwiązanie bardzo efektowne, doceniane przez gości, ponieważ jest ręczną pracą rzemieślniczą artysty. Malowanie jest oczywiście bardziej pracochłonne niż nakładanie gotowej fototapety, przez co koszty pracy są wyższe. Ale efekt końcowy jest z pewnością wart włożonej pracy. Zobaczcie sami.

Daje to artyście duże pole do popisu i zapewnia możliwość wykorzystania swoich umiejętności. W kręgielni wykorzystano większość motywów i zdobień kojarzących się  władcami mórz i oceanów, jak określa się piratów. Są zatem podobizny samych piratów, są pirackie łodzie, skrzynie ze skarbami, trupie czaszki, skaliste wybrzeża i charakterystyczne szable.
Malowanie obrazów, zwłaszcza tak dużych powierzchniowo, wymaga wcześniejszego, bardzo dokładnego projektu. Poszczególne obrazy powstające na kolejnych ścianach muszą się ze sobą komponować i tworzyć zgraną całość. Jest to szczególnie ważne, jeśli motyw przewodni ma królować na wszystkich płaszczyznach w pomieszczeniu. Dzięki temu możliwe stanie się wyczarowanie innego, bajkowego, legendarnego świata.

Kolejnym krokiem po wykonaniu projektu oraz po rozplanowaniu ich na poszczególne ściany, na płaszczyznę nanosi się szkic malunku. Następnie poszczególne kontury wypełnia się kolorami. Większe powierzchnie można pokrywać farbą z użyciem aerografu. Drobne elementy wymagają tradycyjnego postępowania, co oznacza, że trzeba użyć pędzla.

Z czasem wyłaniają się kształty i kolory właściwe dla końcowego efektu obrazu. Malarstwo dekoracyjne pozwala zamaskować elementy pomieszczenia, które nie powinny być widoczne po skończeniu dzieła. W tym przypadku tak pomalowano kaloryfer, by wtopił się w pozostałą część malunku.

Malowanie farbami UV:

Część obrazów została pomalowana farbami UV. Dzięki temu po zapadnięciu zmroku i oświetleniu ścian specjalnymi lampami lokal zyskuje niesamowity klimat. Wybrane elementy fosforyzują. Robi się tajemniczo, nastrojowo, a nawet nieco groźnie. Powstaje doskonała atmosfera do dobrej zabawy przez cała noc. Całość doskonale komponuje się z podświetlonym torem do gry w kręgle. 
Malowanie z wykorzystaniem farb UV wymaga nieco wprawy. Trzeba je nakładać bardzo oszczędnie i umiejętnie, zachowując wysokie standardy dbania o czystość, bowiem łatwo tymi farbami zachlapać miejsca, które nie powinny być nimi pokryte. Należy tez uważać, by nie pokryć malowanej powierzchni zbyt grubą warstwą farby. Wówczas zamiast estetycznego efektu uzyskamy bezkształtne świecące plamy.

Farbą UV pokrywa się najczęściej jedynie kontury malowidła. W tym przypadku widać, że farbę nałożono jedynie na piracką czapkę, krawędzie szabli oraz jedno oko pirata ze słynnej flagi. Farbą muśnięto również groźnie obnażone zęby. Dzięki temu obraz wygląda tajemniczo i złowrogo, a właśnie na takim efekcie zależało osobom prowadzącym kręgielnie. 

Farbę UV wykorzystano także do zaznaczenia kłębiących się na nocnym niebie chmur.Pozwoliło to uzyskać głęboką perspektywę oraz nadać obrazowi dynamiki. Mamy wrażenie, że chmury płyną bezpośrednio nad naszymi głowami. Całość wygląda groźnie, burzowo i bardzo nastrojowo. Fluorescencyjną farbą zaakcentowano również żagle nadpływających pirackich statków. Zdjęcie stanowi porównanie jak wygląda malunek przed oraz po pokryciu go farbami świecącymi w ciemnościach.

Słynna flaga piratów prezentuje się niemniej groźnie w świetle dziennym. Umieszczono ją na na tle zachmurzonego, granatowego nieba, które zapowiada jakieś złowrogie zjawiska. Z dużą dozą dokładności odmalowano wszystkie detale. Załamania na czapce, wyszczerzone zęby, pojedyncze posiwiałe włosy.

Malowidła w kręgielni zaprojektowano tak, by móc je efektownie podświetlać nie tylko nocą z wykorzystaniem specjalnych lamp pozwalającym świecić farbom UV. W wybranych miejscach obrazów umieszczono lampki, które oświetlają ciepłym, żółtym światłem poszczególne elementy.
Dzięki temu obraz prezentuje się fantastycznie o każdej porze. Jego nastrój można dostosować do atmosfery pomieszczenia.

Skończona praca daje wiele satysfakcji, zarówno artyście jak i osobom zlecającym prace dekoracyjne. Pozostaje mieć nadzieję, że podobną satysfakcję będą mieć osoby przebywające w tak zaaranżowanej kręgielni. Jest to na pewno miejsce niepowtarzalne, z indywidualnym klimatem, przenoszące gości w zupełnie inny świat.
Inne kręgielnie: Malowanie w kręgielni

1 komentarz:

Ania pisze...

Takie kręgielni to ja jeszcze nie widziałam! Genialny pomysł i wykonanie fenomenalne. Czy tematyczne bary również Panowie malują?