Malarstwo ścienne, karykatura Einsteina

Mural wykonany na Politechnice Warszawskiej w domu Studenckim Żaczek:


Mural przedstawia karykaturę Alberta Ensteina, Warszawa, malarstwo ścienne
Malowanie karykatury Einsteina.

Karykature Alberta Einsteina wykonana na na ścianie, mural na politechnice Warszawskiej
Malowanie karykatury Einsteina.

Mural ścienny przedstawiający karykaturę fizyka namalowanego na Politechnice Warszawskiej
Karykatura Stivena Hockinga.

Karykatura Alberta Einsteina namalowanego na ścianie, mural na Politechnice Warszawskiej
Karykatura Einsteina, mural.

Mural z podobizna Stivena Hockinga wykonany na Politechnice Warszawskiej w domu Studenckim Żaczek
Stiven Hocking mural ścienny.

Karykatura Alberta Einsteina wykonana na ścianie Mural Znajduje się na Politechnice Warszawskiej
Albert einstein, malarstwo ścienne.

Mural przedstawiający karykatury, malarstwo ścienne na Politechnice Warszawskiej
Mural w akademiku Żaczek.

Karykatóry Hockinga i Einsteina na Politechnice Warszawskiej w domu studenckim Żaczek
Akademik Żaczek, malarstwo/

Mural przedstawiający Karykaturę Alberta Einsteina wykonany na ścianie, aranżacja korytarza
Mural wykonany na Politechnice Warszawskiej a dokładnie w Domu Studenckim Żaczek. Praca przedstawia karykatury znanych fizyków Einsteina i Hockinga.


Malarstwo ścienne:

W tym poście przedstawiam jeden z ciekawszych murali jaki wykonałem. Jakiś czas temu otrzymałem propozycję wykonania murala ściennego dla Politechniki Warszawskiej, a dokładnie Domu Studenckim Żaczek. Mimo małej dyspozycyjności czasowej spowodowanej różnymi perturbacjami w moim życiu, przyjąłem zlecenie ze względu na nietypowość pracy oraz to, że miałem wolną rękę wyboru w zaprojektowaniu malunku, jego tematyki i kompozycji. Jedyna wytyczna jaka otrzymałem co do malowidła ściennego było to, że w jakiś sposób ma nawiązywać do Politechniki Warszawskiej i kojarzyć się z nauką. Myślałem nad tym jakiś czas i zdecydowałem się na monochromatyczny motyw stylizowany trochę na komiks: postacie z dymkami zawierającymi śmieszne teksty nad postaciami prowadzącymi dialog. Całość wygląda jak szkic wykonany ołówkiem, zastosowano doskonałe cieniowania i miękkie przechodzenia między odcieniami szarości.

Co prawda motyw ten na pierwszy rzut oka nie nawiązuje do Politechniki, ale z nauką na pewno się kojarzy każdemu, nawet humaniście. Jest tak dlatego, że wykorzystałem wizerunek Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga i uczyniłem z tych postaci głównych bohaterów prezentowanej scenki. Są to dwa najwybitniejsze umysły świata nauki, jeden ojciec teorii względności, drugi twórca podstaw mechaniki kwantowej. Sama scenka jest bardzo zabawna, postacie zostały przedstawione w karykaturalny sposób. Wyolbrzymione i przerysowane zostały cechy charakteryzujące fizjonomię każdego z naukowców. Albertowi, który został przedstawiony po prawej stronie malunku, odtworzono jego słynną burzę siwych włosów, wielkie wąsy i dość pokaźnych rozmiarów nos. Stephen został sportretowany na wózku, który jest nieodłączną częścią jego wizerunku. Nie zapomniano również o wielkich okularach. Obaj panowie nieodłącznie kojarzą się z kosmosem, więc autor murala nie zapomniał narysować za plecami Hawkinga wielkiej lunety, która pomaga śledzić tajemnicze kosmiczne zjawiska. Pomiędzy naukowcami wstawiono tablicę, na której zapisany został chyba najsłynniejszy wzór fizyczny świata E=mc2. 

Obraz został namalowany na Politechnice Warszawskie, a dokładnie w Domu Studenckim Żaczek. Mural jest dość pokaźnych rozmiarów, ma wielkość 35m2. W większości wykonano go techniką natryskową za pomocą aerografu. Drobniejsze szczegóły odmalowano pędzelkiem. Spędzanie czasu w tak zaaranżowanym pomieszczeniu, z takim malunkiem na pewno będzie przyjemnością dla każdego studenta. W towarzystwie tych dżentelmenów nauka na pewno łatwiej będzie wchodzić do głowy.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Today, I went to the beach front with my kіds.

Ӏ found a sea shеll anԁ gave it to my 4
year old ԁaughter аnd said "You can hear the ocean if you put this to your ear." Ѕhe put
thе shell to her ear and screameԁ.
Τheгe was а hermit crab inside аnd іt pinсhed her ear.

She neѵer wants to go bасk! LoL Ι know this is
completely off topic but I had to tell ѕοmеonе!


Here is my web page galeria sufitów podwieszanych

Krzysiek K. pisze...

Świetny dobór motywu do tematu, idealnie pasuje do politechniki