Malarstwo dekoracyjne - aranżacja salonu

Artystyczne malarstwo ścienne, malowanie pokoju rozrywkowego:


Malarstwo ścienne, aranżacja wnętrza, Warszawa
Malowanie ściany w salonie. 
Dekoracje ścienne, Warszawa, malarstwo ścienne
Malowanie ściany w salonie
Dekoracyjne malarstwo ścienne, Warszawa, aranżacja pokoju
Malarstwo ścienne, salon.
Artystyczne malarstwo dekoracyjne, Warszawa
Malarstwo ścienne, salon.
Malarstwo ścienne, aranżacja ściany, Warszawa
Malarstwo ścienne, pokój imprezowy.
Malarstwo ścienne, aranżacja ściany, Warszawa
Malarstwo ścienne, pokój imprezowy.

Artystyczne malarstwo ścienne, Warszawa
Aranżacja pokoju, malarstwo ścienne.
Malarstwo naścienne, aranżacja salonu, Warszawa
Aranżacja pokoju, malarstwo ścienne.
Dekoracje w pokoju, malarstwo ścienne, Warszawa
Malowanie obrazu bezpośrednio na ścianie w salonie. Malarstwo monochromatyczne.

Malowidło ścienne:

Prezentowany na powyższych fotografiach mural ma bardzo ciekawą historię. Ideą powstania tego malowidła ściennego była chęć stworzenia w prywatnym domu nietypowego pokoju przeznaczonego jedynie do… imprezowania. Aranżacja tego pomieszczenia z założenia przewidywała jego rozrywkowy charakter, który miał służyć oglądaniu filmów i wszystkim innym czynnościom, które wiążą się z dobrą zabawą. Mural został wykonany w domu na poddaszu, dzięki temu widać jak można zagospodarować ukośne sufity. Funkcją tego obrazu jest podniesienie estetyki pomieszczenia, które jest pokojem o charakterze barowym (klubowym). Stąd też ta ciemna kolorystyka tego miejsca, która nie mogłaby być w jasnej tonacji. Wówczas psułaby klimat i wieczorowy, imprezowy nastrój. Kolory ścian w tym pomieszczeniu zostały tak dopasowane, by harmonizowały z kolorystyką obrazu ściennego. 

Jak zaaranżować salon?

Tematem pracy jest gwar paryskiej ulicy, motyw Paryża z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Artystyczna dekoracja ścienna przywodzi na myśl wszystko to co charakterystyczne dla tej stolicy. Paryżanki siedzące w jednym z licznych ogródków kawowych wystawianych przy ulicach Paryża. Elegancko ubrane, w zgodzie z wielkomiejskim szykiem, raczą się pyszną mała czarną. Paryż to miejsce, które chłonie się wszystkimi zmysłami. Godzinami można spacerować brukowanymi uliczkami, jak ta, którą przedstawiono na muralu. Miasto to także jego niesamowita architektura i budowle-symbole, które również zaprezentowano na obrazie: Luk Triumfalny, Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame. Mural został tak zaaranżowany, by dominowała na nim kolorystyka sepii. Dzięki temu można jeszcze lepiej poczuć klimat miasta, nieco tajemniczy, nostalgiczny. Jednak nie zrezygnowano z kolorowych akcentów. Małe „wstawki” jak np. rower w czerwonym kolorze dodają obrazowi wdzięku i uroku. Kolorystyka malowidła ma wprowadzić odbiorcę w klimat dawnych lat. Wielkość malowidła ściennego wynosi 24 m2. W końcowej fazie malowania obraz został zabezpieczony lakierem akrylowym. Malowidło jest wodoodporne, można je myć środkami czyszczącymi. Osobiście uważam że murale w czarno-białej kolorystyce lub kolorystyce sepii prezentują się najlepiej. Tak zaaranżowane malowidła mają dużą gamę odcieni, ich dość neutralna kolorystyka daje możliwości wkomponowania ich prawie w każde pomieszczenie, bez problemu do takiej pracy możemy dopasować pozostały wystrój pomieszczenia. Motyw paryskich zabytków i paryskiej atmosfery z powodzeniem można wykorzystywać w pomieszczeniach, które mają służyć rozrywce i dobrej zabawie. Bardzo dobrze podobna dekoracja artystyczna sprawdziłby się we francuskim bistro, przytulnej kawiarni czy cukierni, w której można kupić słynny croissant. 
Więcej prac na stronie: malarstwo-artystyczne.pl

1 komentarz:

Krzysiek K. pisze...

Podoba mi się, chociaż sam nie wiem czy umieszczałbym taki mural w domu, raczej jakiejś kawiarni czy czymś podobnym - ale to tylko kwestia gustu. Samo wykonanie - pierwsza klasa. Świetny zabieg z tym czerwonym rowerem - wygląda, o ile tak można powiedzieć o rowerze - "jak żywy"