Pokój dziewczynki - malarstwo ścienne.

Artystyczne malarstwo ścienne - aranżacja pokoju dziewczynki:


Malowanie obrazu ściennego w pokoju dziewczynki, Warszawa
Aranżacja pokoju dziewczynki.

Obraz malowany na ścianie, Warszawa.
Malowanie pokoju dziewczynki.

Aranżacja pokoju, malarstwo ścienne Warszawa.
Zagospodarowanie poddasza.

Bajkowy pokój fresk, aranżacja pokoju dziewczynki na poddaszu, Warszawa
Malarstwo ścienne, pokój dziecka.

aranżacja pokoju nastolatki, Malarstwo ścienne Warszawa.
Zagospodarowanie poddasza, malowanie obrazu ściennego na skosie.  

Pokój dziewczynki - aranżacja poddasza:


Malowidło ścienne wykonane na poddaszu w pokoju dziewczynki. Obraz został namalowany na skośnej ścianie. Jak widać na zdjęciach w pokoju dominuje różowy kolor. Ściany zostały wymalowane na jednolity róż, biały sufit no i oczywiście kolorowe malowidło ścienne które własnie zaraz szczegółowo opiszę. 

Obraz ścienny został wykonany farbami akrylowymi. Farba nakładana była metodą natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i małego pistoletu - areografem. Bardziej precyzyjne szczegóły typu kontur, oczy, źrenice, itp. zostały wykonane metodą natryskową. Zdecydowałem się na tą technikę ponieważ metoda natryskowa daje ciekawe efekty przejścia między kolorami których nie uzyskał bym malując naturalną techniką czyli pędzelkiem. Obraz zawiera dużą ilość tego samego pigmentu (koloru) co reszta ścian, dzięki temu grafika ścienna jest ładnie spasowana kolorystycznie. Obraz jest mocno horyzontalny, rozpościera się od jednego końca ściany do drugiego przez cały pokój. Malowidło mocno panoramiczne, efekt ten potęguje załamanie na skosie ściany na którym został namalowany.

Adaptacja poddasza na pokój dziewczynki:


Adaptacja poddasza zaczęła się od generalnego remontu, czyli od ocieplenia poddasza, wyrównania ścian, wygładzenia i pomalowania. Gdy wszystko było gotowe następnym krokiem było obmyślenie co zrobić dalej, jak zaaranżować pokój dziewczynki. Koncepcji było kilka, po kilkudniowym namyśle inwestorzy zdecydowali się na wykonanie muralu ściennego. Trudnym wyborem był sam temat pracy. W końcu zdecydowano że jako artysta - malarz będę miał wolną rękę wyboru co do motywu. Klienci zdali się na moje doświadczenie i gust.

Grafika ścienne w pokoju dziewczynki:


Projektując malowidło ścienne najpierw wziąłem pod uwagę gdzie ono ma się znajdować a dopiero następnym etapem było obmyślenie formy. Scenka malowidła ściennego w pokoju dziewczynki przedstawia świat bajki. Na pierwszym planie tej scenki widzimy spacerującą dziewczynkę z kwiatem w dłoni. W tel widać falujące, różnokolorowe domki. na którymi znajduje się księżyc opierający się jedną ręko o domek a drugą ręką sięgający po gwiazdkę. Następnym, najbardziej przekuwającym uwagę elementem tej malarskiej kompozycji jest kot puszczający latawiec. W obrazie została pofalowana linia horyzontu, wszystkie drzewa domki została celowo lekko zdeformowana. Mimo tej deformacji jest zachowana perspektywa i wieloplanowość tła. Na obrazie widać przestrzeń. Kolorystyka malowidła jest spójna, wszystkie kolory współgrają ze sobą dzięki złamaniu barw. W obrazie dominują kolory :różowy, niebieski, fiolet, pomarańcz, brązy i zieleń. Patrząc na obraz dzięki dużej statyczności ma się wrażenie spokoju, nie obserwujemy żadnej dynamiki ruchu.
Na koniec wszystko zostało wykonturowane by podkreślić kształty postaci, zróżnicować formę pooddzielać od siebie zlewające się tło z elementami geometrycznymi. Kontur nadał ostrości i podkreślił kształt formy.

W końcowej fazie malowanie obraz został zalakierowany lakierem by zabezpieczyć obraz przed zabrudzeniem i w razie potrzeby by była możliwość zmycia zabrudzeń. Osobiście bardzo podoba mi się ten motyw, ponieważ dodrze został zaaranżowany, ładnie się zgrywa z resztą pokoju, malowidło nie wybija się zbyt mocno na tle ściany, nie stanowi efektu dominanty, nie dominuje swoim rozmiarem, kolorem, formą. jest wtopione tak jak by w całość pokoju.

Więcej prac w karcie POKOJE DZIECIĘCE:

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

SUPER, bardzo ładana kompozycja i kolory

Malarstwo Ścienne, Wall painting pisze...

A dziękuje.