Aranżacja baru, malarstwo dekoracyjne

Wystrój baru, malowanie ścian:


Malarstwo ścienne.

Malarstwo ścienne.

Aranżacja baru Victoria Caffe.

Aranżacja baru Victoria Caffe.

Malarstwo ścienne.

Wystrój baru, aranżacja ścian:

Cykl malowideł, które widzą Państwo na powyższych fotografiach, został wykonany w Kraśniku przy "Galerii London". Część malowideł znajduje się w barze pod nazwą "Victoria Caffe", część umieszczono zewnątrz. Malowidła zajmują łącznie około 28 m2. Obrazy tematycznie nawiązują do nazwy galerii handlowej, w której znajduje się wspomniany lokal. W pracy tej dominują angielskie motywy, charakterystyczne dla Londynu. Do malowania frontu baru wykorzystano kolory cechujące słynne londyńskie puby, zdecydowano się na farbę przypominającą odcieniem drewno. Tym co kojarzy się ze stolicą Wielkiej Brytanii jest pochmurna pogoda i często padający deszcz. Postanowiono wykorzystać to skojarzenie i zaakcentowano je poprzez namalowanie postaci tajemniczej kobiety skrywającej twarz pod dużym czerwonym parasolem. Wygląda na to, że z ciepłego pachnącego kawą lokalu wychodzi na londyński chłód, a wiatr delikatnie unosi jej spódnicę. 


Kiedy wejdziemy do wnętrza baru całkowicie zatapiamy się w londyński klimat, zarówno pogodowy jak i kulturowy. Większość malunku została wykonana w odcieniach monochromatycznych (sepia), zaakcentowano na czerwono dwa symbole Londynu: piętrowy czerwony autobus i słynna budka telefoniczna. Tłem dla tych charakterystycznych akcentów jest monumentalny Pałac Westminsterski. To jeden z najsłynniejszych budynków na świecie. Od zawsze kojarzony był z siedzibą władców. Dziś jest miejscem posiedzeń Izby Lordów i Izby Gmin. Warto też zwrócić uwagę, że na obrazach ukazano jeszcze jeden z elementów nieodzownie kojarzących się z Londynem – mgłę. Na obrazie, na którym znajduje się budka telefoniczna, widać jak ulice spowijają kłęby niskich chmur. Mgła spowija dolne fragmenty londyńskiego pałacu. 


Na ostatnim obrazie powstało logo lokalu Victoria Caffe. Pierwsza litera w nazwie układa się aromatycznych oparów unoszących się znad kubka z gorącym brązowym pysznym napojem. Całość napisu również wykonano w brązowych tonacjach. Angielskim akcentem na tym obrazie jest flaga Wielkiej Brytanii umieszczona w lewej części malunku


Dzięki takim malowidłom można wyróżnić lokal. Nadaje mu się dzięki temu niepowtarzalny charakter. Lokal jest później jednoznacznie kojarzony ze swoim wystrojem i na pewno nie zostanie pomylony z innym barem. Na innych postach prezentuję Państwu dekoracje ścienne inspirowane innymi stolicami i krajami europejskimi. Serdecznie zapraszam do zapoznania się jak wyglądają lokale w paryskim lub włoskim klimacie. 

Brak komentarzy: