Malowanie przedpokoju - uliczka.

Zagospodarowanie ściany w przedpokoju:


Lublin, aranżacja przedpokoju, obraz 3D
Aranżacja przedpokoju, obraz ścienny

Lublin, malowidło w przedpokoju jako element wystroju, malowanie obrazu 3D
Aranżacja przedpokoju, obraz ścienny

Lublin, obraz ścienny, aranżacja przedpokoju, malowanie obrazu 3D
Malowanie obrazu na ścianie w przedpokoju, aranżacja przedpokoju

Aranżacja ściany w przedpokoju, malowidło ścienne:


Malownicze alpejskie wioski to jedne z piękniejszych krajobrazów jakie można sobie wyobrazić. Ciche osady położone u podnóża majestatycznych gór wydają się być oazami piękna i spokoju. Taką zaciszną enklawę można wyczarować we własnym przedpokoju. Nie trzeba opuszczać własnego mieszkania, by cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu. Aranżacja ściany w przedpokoju polegała na namalowaniu murala przedstawiającego wąską, brukowaną uliczkę w perspektywie. Kompozycja wiejskiego pejzażu jest otwarta, co daje patrzącemu wrażenie dużej przestrzeni. Obraz porusza naszą wyobraźnię, możemy wyobrażać sobie co jest poza nim, może górski lodowiec, gęsty las, a może szumiący potok przecinający łąkę pełną kolorowych kwiatów? 

Na pierwszym planie, wzdłuż ścieżki ciągnie się rząd małych domków krytych czerwoną dachówką, ukazanych w perspektywie bocznej. Stojąc u szczytu uliczki możemy podziwiać całą malowniczą dolinę na tle ostrych, białych szczytów górskich. Dominantą w dolinnym krajobrazie jest tak charakterystyczny dla małych wiosek kościołek. Malowidło w przedpokoju zostało tak zaaranżowane, by znajdowało się na dwóch ścianach, dzięki temu powstał ciekawy efekt wizualny i praktycznie zagospodarowano narożnik. Oprócz funkcji estetyczno-dekoracyjnej mural powiększa wizualnie przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu. Doskonale oddano trójwymiarowość świata realnego. Oglądający ma ochotę usiąść na szczycie ścieżki i podziwiać nagie, ostre, górskie granie oraz odpocząć po wędrówce.

Użyta zróżnicowana gama barw odzwierciedla wszystkie kolory jakie kojarzą się z krajobrazem górskich małych miasteczek i wiosek. Szary bruk uliczek, czerwień dachówki, czysta i nasycona zieleń pastwisk i drzew oraz szarobiałe majestatyczne górskie wierzchołki, za którymi chowa się Słońce, nadając niebu lekko złotą poświatę. Praca idealnie harmonizuje z kolorystyką pozostałych ścian w mieszkaniu. Nasycone barwy i głęboka perspektywa powiększają optycznie całe wnętrze. Malowidło, które zajmuje 8 m2, daje przedsmak cudownej, górskiej przygody. Całość została zabezpieczona bezbarwnym lakierem akrylowych, który chroni malowidło przed zabrudzeniem.

Brak komentarzy: