Malarstwo ścienne, obrazy malowane na ścianie

Obrazy malowane na ścianie:


Malarstwo ścienne
Malowidło wykonane w redakcji tygodnika "Wspólnota".
Malarstwo ścienne
Malowanie klatki schodowej, mural ścienny.
Malowanie obrazu na ścianie
Malowanie klatki schodowej, mural ścienny. 
Malowanie obrazu na ścianie
Malarstwo ścienne, obraz w pokoju.
Malowanie obrazu papierza
Obraz malowany w pokoju.

Obrazy wykonane w salonach domów prywatnych. 


Na fotografiach w tym poście prezentuję Państwu kilka obrazów malowanych w różnych wnętrzach: biurach, przedpokoju oraz pokojach w mieszkaniach. Pierwszy malunek został wykonany w redakcji tygodnika Wspólnota. Pismo to jest poświęcone tematyce prawno-samorządowej. Zgodnie z charakterem miejsca zdecydowano się wybrać motyw, który w jakiś sposób nawiązywałby tematycznie do dziennikarstwa. Podjęto decyzję, by wybrać portret mężczyzny patrzącego na świat zza ogromnego obiektywu. Wielki kapelusz czyni tego człowieka bardzo tajemniczą postacią. Może być to symbol dziennikarza lub reportera, który niczym najlepszy detektyw tropi najpoczytniejsze tematy i afery. Zdecydowano się wykonać malunek monochromatyczny. Dzięki temu uzyskano dzieło, które rzuca się w oczy, a jednocześnie nie przytłacza biura natłokiem kolorów. Obraz wykonano tak, by przypominał trójwymiarowe malowidło. Widz ma wrażenie, że obiektyw reportera wystaje ze ściany, a on sam chowa się za nią. Malunkiem pokryto całą ścianę recepcji.

Na kolejnych fotografiach ukazano jak powstawał malunek mostu. Dzieło ma niesamowitą głębię, dzięki czemu mała przestrzeń przedpokoju została powiększona. Na pierwszym planie obrazu znajduje się most wiszący, a za nim ukazano miasto drapaczy chmur. W tym przypadku również zdecydowano się odejść od bogatej kolorystyki. Wybrano odcienie szarości, dzięki czemu można było wydobyć ciekawe efekty za pomocą cieniowania. Na obrazie widać delikatne falowanie wody i delikatne zmarszczki na niebie. Motyw z mostem jest często wykorzystywany w malarstwie. Sprawdza się w małych i ciasnych pomieszczeniach. Daje odczucie głębi i powiększa pomieszczenie. Jest ciekawym akcentem, który wybierany jest w sypialni tuż nad łożem. W malunku takim kryje się duża doza romantyczności, zwłaszcza jeśli tłem dla mostu są światła wielkiego miasta.

Dwa pozostałe obrazy utrzymane są w tematyce religijnej. Na pierwszym widać dwa nagie aniołki rozciągające na niebie białą wstęgę. Do namalowania tła użyto bardzo intensywnego niebieskiego odcienia, delikatnie przetykanego bielą, dającą wrażenie lekkich, puszystych chmur. Na drugim malunku widnieje postać papieża Jana Pawła II, również na czystym, błękitnym tle. Nad głową sławnego Polaka znajduje się wstęga z jednym z najczęściej wypowiadanych przez niego zdań: Totus Tuus Maryjo. Podobizna papieża bardzo często gości na obrazach w polskich domach.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ariel Twoje prace są cudowne, jestes prawdziwym artystą, kazda Twoja praca zapiera dech w piersiach , goraco Cię pozdrawiam :)dorota f

Anonimowy pisze...

jestem w szoku super super super !!!Pozdrawiam!!!

Martita pisze...

Ariel bardzo pieknie malujesz, jestem pod duzym wrazeniem,naprawde.pozdrawiam cieplutko:)Martita