Malarstwo dekoracyjne - aranżacja korytarza

Aranżacja korytarza:

obraz ścienny w przedpokoju, malowanie widoku na ścianie, mural
Malowidło na klatce schodowej.

malowidło artystyczne w przedpokoju, obraz wykonany na ścianie
Malarstwo ścienne, malowidło na korytarzu.

aranżacja przedpokoju, wystrój ściany na klatce schopdowej, ciekawe zagospodarowanie ściany
Obraz malowany na ścianie.
 malowanie przedpokoju pruszków, zagospodarowanie ściany na klatce schodowej, malarstwo ścienne
Fresk ścienny, aranżacja korytarza

malarstwo artystyczne Pruszków, zagospodarowanie ściany klatki schodowej, oraz ścienny
Malarstwo ścienne na korytarzu.

Aranżacja ściany na klatce schodowej:

Przekraczając próg tego niesamowitego mieszkania można poczuć się jak na innej planecie. A może to wcale nie kosmos, tylko jakaś tajemnicza jaskinia? Nad głowami naciekają nam stalaktyty, ale barwy wskazują, że właśnie znaleźliśmy się na Czerwonej Planecie. Rdzawo-czerwone odcienie budzą jednoznaczne skojarzenia z Marsem, jednak szarobrązowe skały nie do końca pasują do kosmicznego obrazu. Kiedy dogłębniej przyglądamy się malowidłu, zaczyna wzbudzać ono kolejne uczucia: niesamowitości, tajemniczości a nawet grozy. Widzimy wokół siebie lewitujące odłamki skalne, krążące planetoidy oraz, co najbardziej oderwane od rzeczywistości, wielką dłoń, której palce pociągają za sznurki umocowane do nagich ciał. Nagie korpusy pięknych sylwetek kobiecej i męskiej, są niekompletne, spękane, puste w środku. Wydaje się, że ma to głębokie, symboliczne znaczenie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę znajdującą się powyżej wielką dłoń, która nimi steruje. Dłoń kojarzy się z jakąś niewidzialną siłą sprawczą, z czymś co nadaje bieg, któremu ludzie bezwiednie się poddają. Obraz skłania do myślenia czy rzeczywiście istnieje coś niematerialnego, co kieruje naszym losem, a my jesteśmy tylko marionetkami. 


Malowidło o powierzchni 30 m2 zostało wykonane w przedpokoju, zaczyna się od parteru, wchodzi na pierwsze piętro, zakręcając na schodach. Mural nosi wszelkie cechy malarstwa abstrakcyjnego. Wyeliminowane zostało wszelkie naśladowanie przedmiotów lub cech świata realnego. Widoczna jest zabawa kolorem i formą, nic nie jest powiedziane wprost. Celem obrazu jest wzbudzanie silnych emocji i skłanianie patrzących do refleksji. Warstwa znaczeniowa obrazu jest bardzo pojemna, obraz niczego nie mówi wprost Każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń i odczuć, dzięki czemu może we własny sposób poddawać dzieło interpretacji. Na malowidle przeważają bardzo soczyste, ciepłe barwy. Na muralu królują odcienie czerwieni: rdze, cynobry, szkarłaty oraz odcienie brązów i różów ocieplonych pomarańczem oraz odcieniami koloru łososiowego. Skały odmalowano w odcieniach zszarzałych beżów w wyniku czego doskonale oddają chłód nagich kamieni. Zastosowano perspektywę barwną, dzięki której stworzone zostało uczucie głębi.

Artystyczne malowidło ścienne zostało wykonane w przedpokoju. Zaczyna się od parteru i wchodzi na pierwsze piętro zakręcając na schodach. Praca jest wykonana w soczystych czerwieniach tak by wchodziło w kolor znajdujący się na pierwszym pietrze. Malowidło jest abstrakcyjne, przedstawia lewitujące skały, planety, kosmos, ludzkie kształty. Wielkość obrazu ściennego wynosi 30m2

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jesteś genialny, fantastycznie wykorzystujesz przestrzeń! Sztukę iluzji opanowałeś perfekt ;]
Pozostałe prace są również the best!
Czekam na uzupełnienie. Do zobaczonka:).


Dana.

Zbigniew Goik pisze...

kurcze, drugi Michał Anioł! :)