Malowanie obrazu na ścianie - stara Warszawa

Obraz namalowany na ścianie - Stare Miasto Warszawa


Mural wykonany w bufecie biura szkoleniowego metodą natryskową za pomocą aerografu, obraz o wielkości 14 m2 na koniec malowidło zostało zalakierowane lakierem akrylowym na bazie wodnym w celu podniesienia trwałości malowidła, Farby jak i lakier są bezzapachowe, wysokiej klasy materiały atestowane. Malowanie obrazu na ścianie trwało 5dni wraz z przygotowaniem ściany, malowaniem. 


Malowanie obrazu na ścianie, aranżacja bufetu w firmie szkoleniowej, graffiti malowane na ścianach
Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D, 
Malowanie obrazu na ścianie, za pomocą aerografu w firmie szkoleniowej, obraz ręcznie malowany na ścianie
Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D,


Mural 3D, malowanie obrazu na ścianie farbami akrylowymi. Obrazy ręcznie malowane,
Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D,
Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D,


Obraz namalowany na ścianie, mural 3D
Mural malowany na Ścianie w firmie szkoleniowej. Obraz czarno-biały, monochromatyczny. MAlowanie starej zabytkowej warszawy, obraz przemalowany ze starego zdjęcia
Obraz namalowany na ścianie, mural 3D


Malowanie obrazu na ścianie ze starej fotografii, malowidło przedstawia starą przedwojenną warszawę, malowanie dorożki
Malowidło naścienne, malowanie dorożki 
Malowanie obrzu na scianie ze starego zdjęcia, Malowanie starej przedwojennej warszawy, Mural 3D namalowany na ścianie
Malowidło naścienne, malowanie dorożki MAlowidło ścienne, obraz kopiowany ze starej fotograffi, graffiti przedstawia przedwojenną Warszawę, klimatyczny obraz w czarno-bieli
Malowanie obrazu na ścianie w kolorystyce monochromatycznej, przedwojenna warszawa, obraz w czarno-bieli 


Malowanie obrazu na ścianie

Mural wykonany na ścianie w biurze szkoleniowym na ulicy Wilczej w Warszawie. Autor Ariel Kula. Malowidło powstało w styczniu 2017, mural namalowany został na głównej ścianie bufetu w biurze szkoleniowym. Ma ono za zadanie wizualnie zwiększyć pomieszczenie oraz podnieść estetykę otoczenia. Technika pracy to malowanie aerografem - metodą natryskową. Widać tu cienki laserunkowe cieniowanie i gradienty czyli lekkie przenikania, które najwyraźniej widać w wykończeniu nieba. Tematem tej pracy jest Woźnica zawracający na ulicy. Najważniejszym elementem tej grafiki jest dorożka z woźnicą. Znajduje się ona w centralnym pierwszym planie, drugi plan tego obrazu to Krakowskie Przedmieście w perspektywie. Widnieją tam budynki zmniejszające się ku dali. Punkt oczny mamy przesunięty nieco w lewo. Perspektywa ta daje ciekawą głębie obrazu, na której widzimy w oddali lekko zakręcającą uliczkę. Kompozycja obrazu jest statyczna, spokojna. Kolorystyka w czarno-bieli z lekka domieszką brązu, daje efekt sepii, tutaj oddaje zamierzony efekt starej fotografii. Światłocień na tym obrazie jest rozproszony, nie ma tu centralnego źródła światła ani słonecznego, ani sztucznego. Obserwując obraz ma się wrażenie, że słońce jest za plecami odbiorcy. 
Nastrój obrazu jest bardzo spokojny, lekko tajemniczy, oddaje klimat dawnych lat. Oglądając obraz odbiorca ma wrażenie jakby przeniósł się w dawne czasy do starej przedwojennej Warszawy. Wrażanie to potęgowane jest wystrojem wnętrza oraz przedmiotami, którymi otoczony jest obraz, stare telefony, gramofon, pianino, itp. Razem daje to ciekawe połączenie. A jakie są Wasze wrażenia? Zapraszam do dzielenia się w komentarzach poniżej. Zapraszam do obejrzenia innych prac na stronie:
Brak komentarzy: