Malowanie obrazu na ścianie

Panorama miasta Płock w sepii

Na powyższych zdjęciach i filmie prezentuję Państwu malowanie obrazu na ścianie w kolorystyce sepii. Wybrano motyw płockiej panoramy widzianej z molo. Pomost jest dość nowym obiektem, jednak technika, w której odtworzono go na muralu, sprawia, że widz ma wrażenie, iż podziwia wiekowy obiekt. Jest to zasługa wykorzystanej palety barw. Sepia, wraz z charakterystycznymi dla niej odcieniami brązu, to dawna technika tonowania fotografii celem zwiększenia ich trwałości. Molo wchodzi w głąb Wisły, dzięki czemu można podziwiać z oddali najważniejsze zabytki miasta, zlokalizowane są na Starym Mieście, czyli na tzw. Wzgórzu Tumskim.

Malowanie obrzau na ścianie 3D, panorama miasta płock wykonana bezpośrednio na ścianie
Malowanie panoramy miasta Płock
Malowanie obrazu na ścianie, panorama miasta Płock, mural 3D
Panorama miasta Płock, obraz namalowany na ścianie 


Panorama miasta Płock namalowana bezpośrednio na ścianie, mural 3D
Panorama miasta Płock, mural
Aranzacja ściany poprzez namalowanie obrazu przedstawiającego panoramę miasta Płock
Perspektywa w malarstwie, malowanie

Malowanie obrazu na ścianie przedstawiającego panoramę miasta Płocka
Mural w sepii, panorama miasta
Wykorzystanie sepii w malarstwie

 Na malowidle wykorzystano motyw najstarszego osiedla w mieście, zlokalizowanego na prawym brzegu rzeki na skarpie położonej blisko 50 metrów nad poziomem Wisły. Stare Miasto zachowało niemal niezmieniony układ przestrzenny sprzed ponad 800 lat. Na Wzgórzu mieszczą się perły architektury, które przetrwały do dziś i które można podziwiać na powstałym muralu. Dwie strzeliste wieże należą do Bazyliki katedralnej, która jest najstarszym zabytkiem Płocka i stanowi miejsce wiecznego odpoczynku wielu władców Polski. Sąsiadującym z katedrą zabytkiem jest Zamek książąt mazowieckich.

Malowanie obrazu na ścianie


Dzięki wykorzystaniu specyficznej kolorystyki widz, który podziwia mural, ma wrażenie, że przeniósł się w odległą przeszłość. W czasy średniowiecznego gotyku, w którym królowała brązowa cegła. Powstała aranżacja nawiązuje do obrazu pt. "Widok Płocka", którego autorem jest dziewiętnastowieczny artysta Wojciech Gerson. Podobne motywy mogą być wykorzystywane zarówno w pokojach w mieszkaniach jak i w biurach. Jest to ciekawy sposób wyróżnienia się i nadania pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Malowidło dekoracyjne zostało namalowane z wykorzystaniem aerografu. Całość została zabezpieczona powłoką ochronną, która chroni przed zabrudzeniami i przedłuża trwałość muralu.

Brak komentarzy: