Malowanie Piotrusie Pana w pokoju chłopca

Malowanie na ścianie motywu z bajki Piotruś Panartystyczne malowanie bajki na ścianie w pokoju chłopca. Piotruś Pan,Warszawa
Aranżacja pokoju, pokój chłopca
Malowanie na ścianie obrazu w pokoju chłopca, motyw z Piotrusia Pana. Wrszawa
Malowanie obrazu w pokoju chłopca


Malowanie obrazu w pokoju dziecięcym, Piotruś Pan aranżacja pokoju chłopca. Warszawa
Mural w pokoju chłopca, obraz 3D
Aranżacja ściany w pokoju chłopca, malowanie motywu z bajki Piotruś Pan. Warszawa
Malowanie pokoju chłopca


Malowanie pokoju chłopca, motyw Piotrusia Pana na ścianie. Wrszawa
Malowidło ścienne w pokoju chłopca

Zapraszam do kanału na YouTubie

Malowidło ścienne w pokoju chłopca

Prezentuję Państwu malowidło ścienne wykonane w pokoju chłopca. Obraz przedstawia motywy z popularnej, wielokrotnie przenoszonej na ekran filmowy, powieści Piotruś Pan. Obrazem pokryto dwie sąsiadujące ze sobą ściany. Tym samym wyczarowano w pomieszczeniu magiczną atmosferę baśni z elementami fantasy. Wybrano scenkę, która pozwoliła znaleźć się na obrazie wszystkim najważniejszym bohaterom tej znanej powieści. Piotruś Pan, chłopiec, który nigdy nie chciał dorosnąć, ratuje z opresji swoją koleżankę Wendy. Spokój młodych ludzi jak zawsze zakłóca zły Kapitan James Hak i jego piraci. Pozostaje mieć nadzieję, że dobro zawsze zwycięży i Piotruś Pan z wierną pomocą wróżki Dzwoneczek wyratuje wszystkich z kłopotów.
Na pierwszym planie obu obrazów królują główni bohaterowie. Tłem są bajkowe krajobrazy wyspy Nibylandii. Całość utrzymana jest w bardzo żywej kolorystyce. Dominują odcienie błękitu - ciemniejszego dla morskiej toni oraz nieco jaśniejszego, którym namalowano niebo. Błękit sklepienia poprzeplatano białymi barankami chmur. 
Obraz został wykonany metodą natryskową z wykorzystaniem aerografu, drobniejsze szczegóły namalowano w sposób tradycyjny. Całość została zabezpieczona odpowiednim preparatem tak, by jak najdłużej zachowała świeżość kolorów i nie była narażona na zabrudzenia. Mural ma charakter dynamiczny: wymachujący flagą pirat, przestraszona twarz Wendy, kłapiący paszczą krokodyl, Kapitan Hak zamierzający się do ciosu i Piotruś Pan próbujący go powstrzymać wraz z latającym obok Dzwoneczkiem. 
Motyw malarski wykorzystany z baśni Piotruś Pan jest ponadczasowy. Świadczy o tym fakt, że powieść ta cieszy się już ponad stuletnim, niesłabnącym zainteresowaniem. Dzięki malowidłom w pokoju chłopca powstała jego własna Nibylandia, kraina wiecznego dzieciństwa, marzeń i bujnej wyobraźni. W takim pokoju młody człowiek na pewno nie zazna uczucia nudy.


1 komentarz:

sposobnaremont.pl pisze...

Prawdziwie bajkowa inspiracja dla wnętrza, pozdrawiam :)