Malarstwo ścienne - Aranżacja biura

Aranżacja biura, malowidło ścienne w biurze:


Aranżacja biura, malowidło ścienne,Waszawa
Aranżacja ściany w biurze.

Aranżacja ściany w biurze, Warszawa, malarstwo ścienne
Aranżacja ściany w biurze.

Aranżacja biura w Warszawie, artystyczne malowanie ściany
Aranżacja biura - malarstwo ścienne.

Aranżacja biura, malarstwo ścienne, Warszawa
Aranżacja biura - malarstwo ścienne.

Aranżacja biura, malarstwo ścienne, Warszawa
Malarstwo ścienne w biurze, obraz namalowany bezpośrednio na ścianie.

Malowidło ścienne w biurze:

Wąskie, przytulne uliczki zawsze wzbudzają pozytywne emocje. Są nieco tajemnicze, wydaje się że skrywają jakieś sekret. Ma się wrażenie, że życie przy takich cichych, brukowanych uliczkach płynie inaczej, wolniej i z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Obraz, który prezentowany jest na powyższych fotografiach, został namalowany bezpośrednio na ścianie w biurze architekta. Zdecydowano się właśnie wykorzystać taki miejski motyw. Warto wspomnieć, że wielu artystów lubiło uwieczniać na obrazach zakamarki miast. Można wspomnieć chociażby o „Paryskim zaułku” Władysława Podkowińskiego, „Gdyńskiej ulicy” Krzysztofa Bogarskiego czy „Uliczce w San Remo” Romana Bratkowskiego. Funkcją malowidła prezentowanego w niniejszym poście jest optycznie powiększenie przestrzeni w małym pomieszczeniu. Zastosowana w tej pracy perspektywa daje złudzenie głębi, optycznie powiększa pokój. W obrazie tym widać wieloplanowość tła, na pierwszym planie przedstawiono fasadę budynków najbliżej się znajdujących oraz bruk. Widz znajduje się pod łukiem kamiennego mostku, skąd rozciąga się widok w głąb deptaka. Na drugim planie dominują schody oraz zarysy budynków po bokach, trzeci plan to uliczka w dali i budynki, których wielkość maleje w miarę oddalania się od obserwatora. Widz ma wielką ochotę przejść po kamiennym bruku, minąć wąską bramę i zobaczyć co skrywa się w dalszej części tego malowniczego deptaka. Tak zaaranżowane biuro architekta oddaje jego pasję do pracy artystycznej. Malowidło ścienne w biurze poprawia jego estetykę, tworzy ciekawy wystrój i nietypowy klimat miejsca. Mural wykonano w kolorystyce sepii. Dzięki mieszaniu różnego rodzaju odcieni brązów uzyskano bardzo ciekawy efekt kolorystyczny. Użyte barwy są łagodnie stonowane tak, by pasowały, a jednocześnie kontrastowały z surowym wystrojem pomieszczenia, w którym dominują cegły. Dzięki ciepłym odcieniom lokal wydaje się być nieco cieplejszy, mural złagodził chłód i surowość cegieł. Obraz ma rozmiar 10 m2, W końcowej fazie malowania mural został zabezpieczony lakierem akrylowym, obraz jest więc wodoodporny, można go myć środkami czyszczącymi. Większa część pracy została wykonana techniką natryskową za pomocą pistoletu lakierniczego i aerografu. Faktura bruku i inne precyzyjne roboty związane z wykończeniem malowidła zostały namalowane pędzelkiem. W przypadku tak szczegółowych elementów jak np. napisy na szyldzie technika natryskowa nie sprawdza się. Podobny motyw może być z powodzeniem wykorzystywany w biurach architektonicznych, biurach pośrednictwa nieruchomości, ale także w mieszkaniach właścicieli, którzy szukają pomysłu na oryginalną aranżację wnętrza.

Mural na klatce schodowej w biurze, link: Aranżacja biura

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Na zdjęciu lepiej, niż na żywo, z twarzami widzę też że masz duże problemy, co do reszty to ujdzie, ale za to cena niezła no ale kosztem jakości widzę

Anonimowy pisze...

Chcę się tylko odnieść do powyższego komentarza, jestem ciekawa ile komentator ma wspólnego z malowaniem. Ja trochę amatorsko maluję i dla mnie obrazy są fantastyczne. Pozdrawiam :)

helba pisze...

Niezła iluzja, na żywo musi wyglądać niesamowicie.

Pawcio, Wall painting pisze...

Naprawdę w rzeczywistości wygląda dużo lepiej, wtedy tak naprawdę widać efekt perspektywy, zdjęcie słabo oddaje złudzenie głębi.

Anonimowy pisze...

Fajny obraz, ciekawie uchwycona perspektywa.

justyna pisze...

Efekt jest niesamowity! Profesjonalna realizacja!