Artystyczne malarstwo ścienne w barze

Aranżacja baru - artystyczne malarstwo ścienne, mural w barze:


Aranżacja malowidła w barze, Bydgoszcz, malowanie grafitti na ścianie w barze
Aranżacja ściany w barze, mural.

Malowanie baru mural, obraz wykonany na ścianie w barze jako dekoracja baru, Bydgoszcz,
Mural w barze, aranżacja ściany

Artystyczne malarstwo ścienne w barze, grafika ścienna wykonana w barze jako dekoracja baru, Bydgoszcz
Aranżacja ściany w barze, mural.

Bydgoszcz, aranżacja baru, malowanie grafitti na ścianie w barze a dokładnie sali bilardowej.
Malowanie ściany w klubie, mural.


Malowidło wykonane w klubie bilardowym: 


Dzisiaj proponuję małą wycieczkę do klubu „Kadr 34”. W tym to lokalu znajduje się sala bilardowa i właśnie tam powstało malowidło ścienne, które pragnę zaprezentować w tym poście. Obraz zajmuje dość pokaźną powierzchnię – ma wielkość 50 m2 i tematyką nawiązuje do przeznaczenia sali, w której powstał. Można pokusić się o stwierdzenie, że kompozycja ścienna doskonale koresponduje z wystrojem i wyposażeniem wnętrza, wszystko tworzy harmonijną całość zarówno pod względem tematyki, jak i estetyki. Malowidło przedstawia kilka scen z życia klubu bilardowego. I tak na jednej ze ścian widnieje sylwetka mężczyzny podczas gry w bilard. Postać jednak schodzi na drugi plan, główną część malowidła zajmują bile toczące się swobodnie po stole bilardowym. Motyw stołu dominuje w opisywanym obrazie, jednakże pojawiają się też inne elementy i postacie. Na kolejnej ścianie centralną część zajmuje postać siedzącej w fotelu i obserwującej grę kobiety w kapeluszu. Tło stanowią rozmyte, przenikające się odcienie brązów i beżów, przywołujące na myśl przyciemnione, zadymione wnętrze baru. Całość malowidła utrzymana jest w ciemnej tonacji, w kolorystyce sepii. Ciemny kolor w połączeniu z panującym półmrokiem i punktowym oświetleniem halogenowym daje ciekawy efekt, podkreśla charakter malowidła i tworzy klimat lokalu. Obraz, chociaż spokojny, stonowany i statyczny, daje wrażenie niewielkiego, powolnego ruchu. W prezentowanej aranżacji, a zwłaszcza w przedstawieniu stołu bilardowego warto zwrócić uwagę na perspektywę linearną – przedmioty (bile) zmniejszają się w miarę oddalania się od oglądającego. Daje to efekt głębi i sprawia, że obraz jest przestrzenny. Głębię podkreśla gra światłocieni. Malowidło wprowadza do wnętrza tajemniczy nastrój. Powodem powstania takiej aranżacji było stworzenie nietypowego, nieszablonowego, oryginalnego pomieszczenia, które swoim klimatem przyciągałoby wielu klientów. Moim zdaniem cel ten został osiągnięty, malowidło w pełni oddaje nastrój lokalu, podnosi walory estetyczne i pełni funkcję reklamy. Obraz wykonany jest metodą natryskową za pomocą aerografu, w celu zabezpieczenia został pokryty warstwą bezbarwnego lakieru akrylowego.


Obraz wykonany w barze "Kadr 34". W tym pomieszczeniu znajduje się sala bilardowamalowidło zostało skomponowane specjalnie pod tą salę, tak by było utożsamiane z grą w bilard. Kompozycja ścienna jest w kolorystyce brązów (sepii), kolory są tak stonowane by pasowały do drewnianych elementów. Ciemny kolor w połączeniu z panującym półmrokiem i punktowym oświetleniem halogenowym daje fajny klimat lokalu, podkreśla charakter malowidła. Obraz ma wielkość 50m2. Praca zalakierowana bezbarwnym lakierem akrylowym w celu zabezpieczenia malowidła.

2 komentarze:

Marek pisze...

Malowidło wyszło kapitalnie. Prawdziwe dzieło sztuki. Jeszcze tylko dobry stół bilardowy i można grać we wnętrzu, które jest bez dwóch zdań charakterne.

Anonimowy pisze...

Nie wiem skad autor wzial nazwe " Kadr 34"? Lokal jest mi dobrze znany od zawsze pod nazwa "Bar/pub 43"!