Jak pomalować pokój dziecka?

Malowanie pokoju dziecięcego:


Malowanie pokoju dziecięcego, malarstwo ścienne, Lublin
Jak pomalować pokój dziecka?

Malarstwo ścienne, aranżacja pokoju dziecięcego, Lublin
Jak pomalować pokój dziecka?

Malarstwo ścienne, aranzacja pokoju dziecięcego, Lublim
Malowanie pokoju dziecka.

Jak pomalowac pokój dziecka, malarstwo ścienne Lublin
Malowanie pokoju dziecka.

Aranżacja pokoju dzieciecego, jak pomalować pokój dziecka, Lublin inspiracje
Aranżacja ściany w pokoju dziecięcym, malarstwo ścienne.

Jak pomalować pokój dziecka?


W poście tym przedstawiam mural wykonany w niedużym pomieszczeniu techniką natryskową za pomocą pistoletu i areografu.. Obraz namalowany na ścianie w pokoju dziecka przedstawia głównych bohaterów z bajki Kubusia Puchatka.
   W malowaniu pokoju dziecięcego pierwszym i najważniejszym etapem jest wybór odpowiedniego motywu do malowania tak by dana grafika ścienna pasowała do pomieszczenia a także podobała się naszemu dziecku. Dobrze by było, aby mural nawiązywał do zainteresowań dziecka lub przedstawiał bohaterów  ulubionej bajki tak by nasza pociecha bardziej utożsamiała się ze swoim  bohaterem. Następnym etapem jest  wielkość malowidła ściennego, nie może ono być zbyt duże bo będzie przytłaczało swoim ogromem ani zbyt małe, bo zniknie nam walor estetyczny pomieszczenia jaki chcieliśmy uzyskać poprzez malowanie. Następnie bardzo ważną sprawą jest wybór kompozycji pracy. Kompozycja w grafice ściennej może być dynamiczna, przedstawiająca postacie w ruchu bądź statyczna, przedstawiająca postacie bardziej stojące nie wykonujące żadnych ruchów. Osobiście uważam że kompozycja dynamiczna jest bardziej ciekawa, więcej się dziej, w malowanej scence zachodzi interakcja między postaciami. Następnym etapem w doborze malowanego motywu ściennego jest jego forma. Może być ona przedstawiona w sposób uproszczony typowo graficzny lub pełna forma z modelunkiem światło-cienia, wtedy jest bardziej przestrzenna. Ta ostatnia daje wrażenie głębi (perspektywy).
Z kolej perspektywa może być dwuplanowa lub wieloplanowa składająca się z kilku planów  tak jak w tym przykładzie powyżej gdzie występuje trój planowość tła. Pierwszy plan to kwiaty i wszystko to co znajduje się przed postaciami, drugi plan to postacie umiejscowione w centralnym miejscu, trzeci plan to pozostałe tło czyli w tym wypadku drzewa i niebo.
   Ważnym etapem w malowaniu pokoju dziecięcego jest dobór barw a dokładnie zestrojenie kolorów malowidła z pozostałą częścią pomieszczenia. Grafikę ścienną można wykonać w kolorystyce monochromatycznej (czarno-białej) lub kolorowej. Grafiki monochromatyczne bardziej pasują do pokoi młodzieżowych natomiast kolorowe malowidła ścienne dobrze sprawdzają się w pokojach niemowlęcych i dziecięcych. Nasycenie kolorów czyli intensywność barw można stonować poprzez dodanie jaśniejszych barw np. bieli, by kolorystyka nie była zbyt mocna i soczysta lub stosować zawężoną game barw która jest ograniczona do kilku kolorów.
   Tak wymalowany pokój dziecka sprawi że nasza pociecha dobrze będzie się w nim czuła, malowidło rozweseli pokój, poprawi estetykę otoczenia dziecka. Więcej ciekawych inspiracji w postaci zdjęć z aranżacji i malowania pokoi dziecięcych znajduje się w karcie pokoje dziecięce. Jest tam tam sporo ciekawych przykładów malarstwa ściennego.

Więcej zdjęć w karcie POKOJE DZIECIĘCE:

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Whilst Male Enhancement has been touted as a ensure and effective technique to amend soul
can get an incredible grip and melodic theme on how this system
of rules truly functions.

My web site - web site

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

Fіne way of dеscгibing, and nіce piece
оf writing tо get fаctѕ сοnсeгning mу preѕentаtion subjесt
matteг, which i am going to сonνey in academy.my ωеb blog :: http://Www.Qmax.Com.br/wiqmax/index.php?title=Usuário:TiaraLugo

Anonimowy pisze...

Żałuję, że jestem już dużą dziewczynką :)
Taki bajkowy pokój to marzenie każdej dziewczynki i chłopca. Zuepłnie jak w bajce :)

Anonimowy pisze...

świetny pomysł na urządzenie pokoju dla dziecka! dzięki obrazowi całościennemu nie musimy zawracać sobie głowy wymyślnymi dodatkami do pokoiku, wystarczą proste meble :) bardzo i się podoba takie rozwiązanie! super!

Anonimowy pisze...

Gdybym miał dziecko napewno chciałbym aby miało taki pokój, świetna robota.

Anonimowy pisze...

WOW just what I was looking for. Came here by searching
for click here

Feel free to visit my blog post site ()

Anonimowy pisze...

I have been browsing on-line greater than three hours these days, but I by no means discovered any attention-grabbing article
like yours. It's prstty price enouugh foor me. In my opinion, if
alll website owners and bloggers made just right content as you did, the internet will probably be much mofe
helpful than ever before.

Anonimowy pisze...

Polecam firmę Cromadex (http://www.cromadex.pl/). Mają świetne ceny i służą pomocą na każdym etapie usługi.