Jak pomalować pokój dziecka?

Malowanie pokoju dziecięcego:


Malowanie pokoju dziecięcego, malarstwo ścienne, Lublin
Jak pomalować pokój dziecka?

Malarstwo ścienne, aranżacja pokoju dziecięcego, Lublin
Jak pomalować pokój dziecka?

Malarstwo ścienne, aranzacja pokoju dziecięcego, Lublim
Malowanie pokoju dziecka.

Jak pomalowac pokój dziecka, malarstwo ścienne Lublin
Malowanie pokoju dziecka.

Aranżacja pokoju dzieciecego, jak pomalować pokój dziecka, Lublin inspiracje
Aranżacja ściany w pokoju dziecięcym, malarstwo ścienne.

Jak pomalować pokój dziecka?


W poście tym przedstawiam mural wykonany w niedużym pomieszczeniu techniką natryskową za pomocą pistoletu i areografu.. Obraz namalowany na ścianie w pokoju dziecka przedstawia głównych bohaterów z bajki Kubusia Puchatka.
   W malowaniu pokoju dziecięcego pierwszym i najważniejszym etapem jest wybór odpowiedniego motywu do malowania tak by dana grafika ścienna pasowała do pomieszczenia a także podobała się naszemu dziecku. Dobrze by było, aby mural nawiązywał do zainteresowań dziecka lub przedstawiał bohaterów  ulubionej bajki tak by nasza pociecha bardziej utożsamiała się ze swoim  bohaterem. Następnym etapem jest  wielkość malowidła ściennego, nie może ono być zbyt duże bo będzie przytłaczało swoim ogromem ani zbyt małe, bo zniknie nam walor estetyczny pomieszczenia jaki chcieliśmy uzyskać poprzez malowanie. Następnie bardzo ważną sprawą jest wybór kompozycji pracy. Kompozycja w grafice ściennej może być dynamiczna, przedstawiająca postacie w ruchu bądź statyczna, przedstawiająca postacie bardziej stojące nie wykonujące żadnych ruchów. Osobiście uważam że kompozycja dynamiczna jest bardziej ciekawa, więcej się dziej, w malowanej scence zachodzi interakcja między postaciami. Następnym etapem w doborze malowanego motywu ściennego jest jego forma. Może być ona przedstawiona w sposób uproszczony typowo graficzny lub pełna forma z modelunkiem światło-cienia, wtedy jest bardziej przestrzenna. Ta ostatnia daje wrażenie głębi (perspektywy).
Z kolej perspektywa może być dwuplanowa lub wieloplanowa składająca się z kilku planów  tak jak w tym przykładzie powyżej gdzie występuje trój planowość tła. Pierwszy plan to kwiaty i wszystko to co znajduje się przed postaciami, drugi plan to postacie umiejscowione w centralnym miejscu, trzeci plan to pozostałe tło czyli w tym wypadku drzewa i niebo.
   Ważnym etapem w malowaniu pokoju dziecięcego jest dobór barw a dokładnie zestrojenie kolorów malowidła z pozostałą częścią pomieszczenia. Grafikę ścienną można wykonać w kolorystyce monochromatycznej (czarno-białej) lub kolorowej. Grafiki monochromatyczne bardziej pasują do pokoi młodzieżowych natomiast kolorowe malowidła ścienne dobrze sprawdzają się w pokojach niemowlęcych i dziecięcych. Nasycenie kolorów czyli intensywność barw można stonować poprzez dodanie jaśniejszych barw np. bieli, by kolorystyka nie była zbyt mocna i soczysta lub stosować zawężoną game barw która jest ograniczona do kilku kolorów.
   Tak wymalowany pokój dziecka sprawi że nasza pociecha dobrze będzie się w nim czuła, malowidło rozweseli pokój, poprawi estetykę otoczenia dziecka. Więcej ciekawych inspiracji w postaci zdjęć z aranżacji i malowania pokoi dziecięcych znajduje się w karcie pokoje dziecięce. Jest tam tam sporo ciekawych przykładów malarstwa ściennego.

Więcej zdjęć w karcie POKOJE DZIECIĘCE: