Malarstwo ścienne - aranżacja dyskoteki

Artystyczne malarstwo ścienne - aranżacja dyskoteki:


Malarstwo ścienne, malowanie obrazu na ścianie, aranżacja dyskoteki, Warszawa
Aranżacja dyskoteki, malarstwo.

 Malarstwo ścienne, aranżacja ściany w dyskotece, malowanie obrazu na ścianie, wystrój baru, warszawa
Aranżacja ściany w dyskotece.

malowanie obrazu na ścianie w barze, aranżacja ściany w dyskotece, mural 3D.
Malowanie sali dyskotekowej.

Artystyczne zdobienie, aranżacja ścian w dyskotece, malowanie dyskoteki
Aranżacja ściany w dyskotece.

Malowanie sali dyskotekowej, aranżacja ściany w dyskotece, warszawa malarstwo ścienne
Artystyczne malowanie ściany w dyskotece, aranżacja dyskoteki.

Aranżacja dyskoteki:

Odtwarzanie panoram to bardzo popularny motyw w malarstwie. Celem takich malunków jest wywołanie u widza wrażenia, że znajduje się w obserwowanym miejscu. Tematyka panoram jest różnorodna (marynistyczne, batalistyczne, miast itd.). Współcześnie bardzo często wykorzystuje się krajobrazy wielkomiejskie, co widać na zaprezentowanych powyżej fotografiach. Malowidło ścienne zostało wykonane w sali dyskotekowej "Milton" . Przedstawiony został widok na jedną z dzielnic Nowego Jorku – na wyspę Manhattan, która jest tłem dla ukazanego na pierwszym planie Mostu Brooklyńskiego. Mural jest integralną częścią wystroju baru i nawiązuje do reszty zdjęć i plakatów znajdujących się w tym barze. Akcenty te stanowią o jego wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterze. Popularność panoram wynika najczęściej z ich monumentalnego charakteru, ich wielkości. Zaciera się granica między dziełem a widzami, potęgowane jest wrażenie obecności w namalowanym miejscu. To daje duże pole do interpretacji, marzeń i fantazjowania.

Panoramy miast, zwane również wedutami, przenoszą widza w inny, często nieznany świat. W tym przypadku jest to świat niegasnących świateł miasta, które nigdy nie zasypia. Szeroki, bardzo rozległy nocny widok drapaczy chmur Manhattanu został pokazany z brzegu rzeki East River, która oddziela wyspę od dzielnicy Brooklyn. Obraz jest bardzo klimatyczny, tajemniczy, zastanawiający. Widz podziwia grę odblasków na rzece, w której odbijają się niegasnące światła wieżowców a Księżyc w pełni rzuca delikatne refleksy na niewielkie, spokojne fale. Patrząc na malunek zastanawiamy się jak wygląda życie w tym wielkim mieście, czy ludzie rzeczywiście żyją w nim inaczej, szybciej. Most Brooklyński jest wizytówką Nowego Jorku, jest symbolem nowoczesności, stanowi bramę do wielkiego świata. Jest bardzo często wykorzystywanym motywem w sztuce, nie tylko malarskiej. Nocą oświetlony most wygląda romantycznie i nastrojowo, może właśnie spaceruje nim jakaś zakochana para podziwiając piękno miasta? Wyobraźnia zaczyna podsuwać najrozmaitsze rozwiązania. Most przedstawiono z wykorzystaniem perspektywy linearnej. Wraz z oddalaniem się od widza zmniejsza się jego rozmiar. Mamy do czynienia z tzw. pozorną zbieżnością wszystkich linii ku horyzontowi, można zatem mówić o perspektywie z jednym punktem zbiegu. Punkt widzenia został w tym obrazie położony nisko, w perspektywie żabiej. Widzimy dolną część mostu oraz jego odbicie na spokojnej tej nocy tafli wody. 

Obraz o powierzchni 7 m2 wykonano z użyciem aerografu. Drobne szczegóły na obrazie zostały namalowane za pomocą pędzli. W końcowej fazie malowania praca została zabezpieczona lakierem akrylowym. Malunek doskonale prezentuje się nocą, przy wykorzystaniu oświetlenia z lampą UV. Wówczas malowidło świeci w ciemności. Taka aranżacja ścienna sprawdzi się nie tylko w barach czy dyskotekach. Z powodzeniem można wykorzystać motyw panoramy wielkomiejskiej np. w sypialni lub salonie. Nasze pomieszczenia zyskają wówczas niesamowity klimat. 

Brak komentarzy: